SAHA YAPIM VE KATKI MALZEMELERİ « CenTor Binicilik Tekstil Promosyon Malzemeleri

SAHA YAPIM VE KATKI MALZEMELERİ

Ürünümüz, polyeofyn (polyester) bazlı tekstil kırpıntısından oluşmaktadır. Kumla karıştırılarak kullanıldığında kapalı veya açık sahalarınızda sizlere çok faydalı avantajlar sağlar. Bunlar özetle:

-          Sahaya çok daha iyi ve uzun ömürlü bir elastisite verir. Bu elastisite atların tendonlarını ve eklemlerini korur.

-           Her hava koşulunda avantajları vardır:

-           Kuru havalarda; su tutucu özelliği sayesinde daha az aralıklarla sulama yapma ihtiyacı olur, bu da daha az tozuma demektir.

-           Yoğun yağış altında; su tutma özelliği bu sefer de sahada su birikintileri oluşmasını engeller. Bu da sahanın daha çabuk kullanıma hazır hale gelmesini sağlar, ayrıca yıllık biniş mevsimini / süresini arttırmış olur.

-           Soğuk havalarda da donmayı engeller.

-           Saha kullanıldıkça oluşan izler, yollar vb. Şekilleri çok yüksek mertebede engellediği için, saha düzeltme çalışmaları azalır.

-           Saha daha iyi bir yapıya sahip olduğundan atların kontrolü artar.

-           Organic bir ürün olmadığından; çürümez, bakteri veya mantar üremesi olmaz, dolayısıyla atlar için sağlıklı bir ortam sağlar.

-           Çürümeme özelliği sayesinde saha ömrü 15-20 yıla kadar uzar. Tek yapmanız gereken az miktarda ilave yapmaktır.

-           Uygulaması, kumla sahada karıştırılması çok kolaydır.

Leave a Comment